تست شخصیت شناسی

با اطلاع از شخصیت خود، استعداد و توانایی های خود را کشف کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید...

 • این تست تیپ شخصیتی شما را نشان می دهد
 • این تست میزان موفقیت های شما در شغل های مختلف را نشان می دهد
 • این تست صفات شما را در دید دیگران نشان می دهد.
 • این تست میزان استعداد شما را در هشت زمینه مختلف نشان می دهد
 • این تست میزان هوش هیجانی شما در مقایسه با دیگران را نشان می دهد.
 • این تست میزان نگرش شما را نسبت به پول نشان می دهد

تست هوش هیجانی EQ برادبری و گریوز

 • تست برادبری به منظور ارزیابی هوش ارتباطی افراد طراحی شده است. این تست در واقع قدرت تفکر شما در مواجهه با هیجانات و احساسات را ارزیابی می کند. به عبارت دیگر توانایی شما در شناخت و درک احساسات خودتان و کنترل و مدیریت آن در رابطه با خودتان و دیگران است.
 • نتیجه این آزمون با یک عدد بیان می شود. این عدد نشان دهنده توانایی شما در خصوص هوش هیجانی از ضعیف تا عالی است. به عنوان مثال، در صورتی که شما در مواقعی که عصبانی هستید و هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف که خشم موجب تحریک سیستم عصبی شما می‌شود، نمی دانید چه رفتاری انجام دهید، بهتر است تست EQ انجام دهید.

تست مدل ذهنی (ادوین لاکه)

 • مدل ذهنی یک سمبل داخلی از فرد است که تفسیری از جهان بیرون را ارائه می دهد. تست مدل ذهنی توضیح دهنده روند تفکری و درک فرد از رویداد ها و اتفاقات اطراف است. همچنین ارائه دهنده جهان اطراف در ارتباط با جزئیات اطراف، چگونگی کارکرد آن ها و پیامد های تصمیمی فرد نسبت به دنیای بیرون است به طوری که نشان می دهد فرد چگونه مشکلات را تحلیل می کند.

تست چپ مغزی و راست مغزی

 • برخی از مردم در استدلال های منطقی عالی هستند و برخی دیگر سرشار از ایده های خلاقانه اند. اینکه شما در کدام یک از این دو گروه جا دارید بستگی به فعالیت غالب در نیمکره راست و یا چپ دارد. مغز ما به بخش راست و چپ تقسیم می شود و در هر شخصی یکی از این دو نیمکره بر دیگری تسلط بیشتری دارد.
 • متفکران چپ مغز منظم، تحلیل گر، هدف محور، جزئی نگر و متفکران انتقادی هستند. متفکران راست مغز افرادی مبتکر، بیان گر، آزاد اندیش، تخیلی و شهودی هستند و به جای جزئی نگری، زندگی را از دیدگاه کلی تری نگاه می کنند.

تست شخصیت شناسی mbti مایرز بریگز

 • آیا تابه حال شنیده‌اید که شخصی خود را به عنوان یک INTJ یا ESTP توصیف کرده باشد و شما معنی آن را ندانید؟ آنچه که این افراد می گویند، نوع شخصیت آن‌ها بر اساس شاخص تست مایرز-بریگز یا به اختصار، تست MBTI است.
 • تست MBTI، یک پرسش‌نامه روان‌سنجی فردی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. این تست توسط ایزابل مایرز (Isabel Myers) و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) و بر اساس کارشان بر روی تئوری کارل یونگ (Carl Jung) درمورد انواع شخصیت تهیه شده است.
 • امروزه، تست MBTI به‌عنوان یکی از از پرکاربردترین ابزارهای روان‌شناسی در دنیا شناخته می‌شود.

تست اهمال کاری یا تعویق تصمیمات

 • تست اهمال کاری یا Procrastination مهارت تصمیم گیری را می سنجد. مهارت تصمیم گیری یک مهارت ذهنی یا شناختی است. شخصی که این مهارت را دارد می‌تواند یک اقدام را از بین چند اقدام که پیش روی او است، انتخاب کند و با این اقدام یک مسئله یا مشکل را حل و فصل کند. این مهارت، یکی از مهارت‌های ویژه مدیریتی است و به عنوان یکی از عناصر اصلی هوش مدیریتی شناخته می شود به این معنا که هر چه مهارت تصمیم گیری در وجود شما بیشتر باشد، هوش مدیریتی بالاتری دارید. این مهارت هم در زندگی و هم در عرصه کسب و کار، اهمیت زیادی دارد.

تست مزاج شناسی (آیزنک یا طبایع)

 • تست مزاج شناسی بر اساس چهار طبع بقراطی طراحی شده است. مزاج شناسی شامل انواع طبع ها از جمله طبع بلغمی ، طبع صفراوی ، طبع دموی و طبع سوداوی می باشد. ر اساس تئوری های مطرح شده در علم روانشناسی هر کدام از این مزاج ها و طبع ها خصوصیات خاص شخصیتی و رفتاری را در افراد به وجود می آورد. تست مزاج شناسی پیش رو بر اساس تئوری آیزنک می باشد که بر اساس فاکتورهای شخصیتی که اندازه گیری می کند، طبع فرد را گزارش می کند. در واقع آزمون آیزنک بیشتر یک آزمون شخصیت شناسی است که خروجی آن طبع های چهار گانه بقراطی است.

تست هوش چندگانه گاردنر (gardner)

 • نظریه هوش چندگانه در سال 1983 توسط دکتر هاوارد گاردنر، استاد آموزش دانشگاه هاوارد ارائه شد. این نشان می دهد که مفهوم سنتی هوش، بر اساس تست IQ، بسیار محدود است. در عوض، دکتر گاردنر در تفسیر تست هوش چندگانه گاردنر (Gardner) هشت هوش مختلف را پیشنهاد می کند تا طیف وسیع تری از پتانسیل انسانی در کودکان و بزرگسالان را در برگیرد. دکتر گاردنر می گوید که مدارس و فرهنگ ما بیشتر توجه خود را بر هوش زبانی و منطقی-ریاضی متمرکز می کند. ما به افراد بسیار خوش بیان یا منطقی احترام می گذاریم. با این حال، دکتر گاردنر می‌گوید که ما باید به افرادی که در سایر هوش‌ها استعداد نشان می‌دهند نیز توجه یکسانی داشته باشیم.

تست کهن الگوی اسطوره ای مردان

 • براساس تست شخصیت شناسی یونگ ، پانزده آرکی تایپ یا تیپ شخصیتی وجود دارد که هشت آرکی تایپ (آرس، آپولو، زئوس، هادس، دیونوسوس، پوزیدون، هرمس و هفاسیتوس) مردانه هستند. هریک از این آرکتایپ‌ها یا تیپ‌های شخصیتی ویژگی‌های رفتاری، توانمندی‌ها، استعدادها، علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی مختص به خود را دارند. شناخت این ویژگی‌ها کاربردهای فراوانی در زمینه‌های مختلف پیدا کرده است. آرکی تایپ‌های مختلف باعث می‌شود که افراد توانمندی‌ها و ضعف‌های مختلفی داشته باشند.

تست کهن الگوی اسطوره ای زنان

 •  براساس تست شخصیت شناسی یونگ ، پانزده آرکی تایپ یا تیپ شخصیتی وجود دارد که هفت آرکی تایپ (آتنا، آرتمیس، دیمیتر، هرا، پرسفون، آفرودیت و هستیا) زنانه هستند. هریک از این آرکتایپ‌ها یا تیپ‌های شخصیتی ویژگی‌های رفتاری، توانمندی‌ها، استعدادها، علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی مختص به خود را دارند. شناخت این ویژگی‌ها کاربردهای فراوانی در زمینه‌های مختلف پیدا کرده است. آرکی تایپ‌های مختلف باعث می‌شود که افراد توانمندی‌ها و ضعف‌های مختلفی داشته باشند.

تست گاستون برژه (Gaston Berger)

 • انسان ها به طور کلی موجوداتی منحصر به فرد می باشند. انسان با داشتن یک سری ویژگی هایی که فقط مربوط به ذات انسانی می باشد، از دیگر موجودات متفاوت تر می باشد. این پرسشنامه توسط گاستون برژه در سال 1965 ساخته شده است و ویژگی های شخصیتی را مورد ارزیابی قرار داده است. پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه دارای 99 سوال است و در درون هر سوال رفتار های متضاد با یکدیگر مورد ارزیابی قرار می گیرند. گاها در میان سوالات یک گزینه به منظور ارزیابی رفتار میانه در شما هم در نظر گرفته شده است. این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

تست کمال گرایی (Perfectionism)

 • کمال گرایی معمولا به عنوان یک ویژگی شخصیتی در نظر گرفته میشود که با تلاش برای بی عیب بودن و وضع استانداردهای بالا برای عملکرد مشخص میشود و با گرایش به ارزیابی منتقدانه رفتار خود و دیگران همراه است و فشار زیادی را به افراد وارد میکند. تست کمال گرایی برای بررسی احتمال وجود این اختلال در افراد به کار میرود.
 • روانشناسان معتقدند کمال گرایی به افکار و رفتارهای خود تخریب گرانه ای اشاره میکند که هدف آنها رسیدن به اهداف به شدت افراطی و غیر واقع گرایانه است. تست کمال گرایی به بررسی تمام جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد را برای کشف نشانه های کمال گرایی جستجو میکند ونتایج بسیار دقیقی ارائه مینماید.

تست نگرش نسبت به پول

 • آزمون نگرش نسبت به پول نگرش افراد را نسبت به پول می سنجد. امروزه شناخت نگرش افراد نسبت به پول یکی از تخصص های مهم و قابل توجه در حوزه منابع انسانی است. زیرا با سنجش نگرش افراد می توان برنامه های انگیزشی مناسب تری در سازمان پیاده سازی نمود. تست نگرش نسبت به پول برخی از مهم ترین عوامل وابستگی به پول را بررسی می کند.

تست رغبت سنج شغلی هالند Holland

 • در جامعه، مردم یکی از شش نوع شخصیت واقعگرا، جستجوگر، هنری، اجتماعی، متهور، قراردادی هستند که این شش نوع شخصیت به صورت RIASEC نشان می‌دهند که به کد هالند معروف هستند. افراد دارای شخصیت مشابه هم محیط کاری خود را متناسب با شخصیت خودشان می‌سازند. وقتی شما کاری را که دوست دارید انجام می دهید از انجام آن لذت می برید! تست هالند برای همین ساخته شده تا با ۶ کد اصلی مدل شخصیتی شما را مشخص کند و با استفاده از آن شغل های مناسب خود را انتخاب کنید. این تست از ۱۸۰ سوال ۳ گزینه ای تشکیل شده که زمان پاسخ دهی مورد نیاز حدود ۳۰ دقیقه می باشد. بدون نگرانی از اینکه مهارت لازم برای هر شغل یا سرمایه لازم را دارید(فقط از روی علایق شخصی) به سوالات پاسخ دهید.

تست تصویر ارزش های شوارتز PVQ

 • ارزش‌ها بنابر تعریف شوارتز اهداف فراموقعیتی هستند که به عنوان اصول راهنما در خدمت زندگی فرد یا گروه قرار داشته و اهمیت متفاوتی دارند. مدل ارزش های شوارتز حاصل بررسی و مطالعات متعدد در بیش از ۴۰ کشور و ۱۲ زبان مختلف است. شوارتز طی بیش از بیست سال مطالعه پژوهش ابزارهای مختلفی برای سنجش ابزارها طراحی نموده است که «تصویر ارزش‌ها» در سه فرم ۲۱، ۴۰ و ۵۸ سوالی از بهترین آن ها هستند. سازگار با فرهنگ ها گوناگون هستند و مطالعات متعدد داخلی و خارجی علاوه بر تایید مدل (روایی)، پایایی مطلوبی نیز برای این ابزار گزارش کرده اند که از جمله می توان به داریاپور (۱۳۸۶) در مورد بررسی مدل اشاره نمود.

تست هارتمن

 • ارزش‌های مورد پذیرش ما، کلید شخصیتمان است، تست شخصیت شناسی هارتمن براین اساس شخصیت افراد را در چهار رنگ قرمز، آبی، سفید و زرد دسته‌بندی کرده است.
  با انجام این آزمون شما می‌توانید نسبت به شخصیت خودتان (بر اساس ارزش های محوری که دارید)، اطلاعات مفیدی کسب کنید. قرمزها  کارها را تمام می کنند و تکمیل شدن کارها به سرعت به آنها انگیره می دهد. آبی ها کارها را خوب انجام می دهند و برای آنها صمیمیت، ارتباطات، کیفیت روابط و داشتن هدف اهمیت دارد. سفیدها حافظان صلح هستند که برایشان نبود تضاد و درگیری ارزش دارد. زردها به تفریحی انجام دادن کارها اهمیت می دهند و به خاطر لذت و سرگرمی کار می کنند.

تست دیسک DISC

 • تست دیسک DISC یک پرسشنامه روانشناسی در حوزه رفتارشناسی است. تست دیسک را به نام DISC یا پرسشنامه رفتاری دیسک هم معرفی میکنند. تست دیسک یکی از ابزارهای جدید در حوزه روانشناسی است. تست دیسک با گزارش کامل در سایت تست و تایپ یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای تحت وب در ایران است. تست دیسک DISC چه کمکی به ما می کند؟
X